"Cennet Misali benim Memleketim"

İzlenimlerinizi bizimle paylaşırmısınız?

"Cennet Misali benim Memleketim"

İleti yassitas » 09 Ağu 2009, 20:58

Ahmet SARGIN
(http://www.mimhaber.net/modules.php?nam ... u&sid=1558)
...
Ev sahibimiz İrfan Yerli: "Sizi, bizim köye götüreceğim " diye uyandırıyor. Karadeniz de bir köy evine konuk olmak?.. İrfan Yerli'nin babası Recep Ali Yerli bizi evinin bahçesinde karşılıyor. Yemyeşil bir örtünün içerisinde fındık bahçelerinin arasında kaybolup gidiyoruz...

Birkaç köyden geçiyor, ancak köy manzarası ile karşılaşmıyoruz? Bir- iki ev gözümüze çarpıyor; bir kaç da minare; Gerisi fındık bahçeleri ile örtülü dağlar!... Almanya'nın yeşil örtüsüne hayran kalmıştık. Buranın yeşil örtüsünü ve denizi bize hafızamızdaki Almanya fotoğraflarını silip; "Cennet Misali Benim Memleketim!." yazısını kazıyarak yazdırıyor! Gerçekten de gezmeye, görmeye değer bir güzellikle tanışıyoruz!..

Ordu ili Fatsa ilçesine bağlı Yassıtaş Köyünde Recep Ali Yerli amcanın misafiriyiz. Kısa bir sohbetten sonra fındık bahçelerini gezmeye çıkıyoruz. Her taraf fındık bahçesi; yer-gök fındık!... Tadına bakıyoruz ancak, köylüler Ağustosun sonlarına doğru yenilebileceğini ifade ediyorlar. Belli ki, köyün geliri fındık bahçelerine bağlı.

Gaga Gölü kenarına iniyoruz. Gölün manzarası harika; dört tarafı ağaçlık. Daha ilginci bu göle dört köy sahip çıkıyormuş! Sefaköy, Karataş, Meşebükü ile Yassıtaş köylerinin göle sınır arazileri varmış. Gaga gölünün güzel manzarasından resim kareleri alıyoruz.Tablo gibi bir resim çıkıyor meydana; aynen kartpostallardaki fotoğraflar gibi...
...
yassitas
Site Yöneticisi

Yassıtaş hakkında..

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir